Mijn twee centJos van Dijk - Mijn twee cent logo

Seun Kuti in Institut Française

Vandaag een video van een concert waar ik even geleden was. Heerlijke beats, prachtige trompetsolo’s en ietwat rusteloze lyrics. Het concert was in het Institut Française hier in Dakar, dat ook wel Centre Culturel Française wordt genoemd. Het is een oase van rust en ruimte midden in de drukke, lawaaierige straten van het plateau, het centrum van Dakar. Palmbomen, een gigantische baobab en een prachtig café.

De artiest van het filmpje is Seun Kuti, zoon van de legendarische Fela Kuti. De stijl is afrobeat, je moet ervan houden. Ik ben wel fan van jazzy koper, dus het sprak mij wel aan. Wat leuke dingen over Fela: hij trouwde in 1978 met 27 vrouwen en had een eigen staat; de Kalakuta Republic, een huis in Nigeria.

P.S. Ja inderdaad, die afrikanen draaien met hun heupen, dat is normaal hier.

2 Comments

    Dat swingt lekker de pan uit dat! Hoe was de ‘crowd participation’?

  • Ik verwacht wel een beetje dat jij inmiddels ook zo met je heupen kan draaien :-) De muziek hier is iets makkelijker te bedansen maar als dat ontbloten van bovenlichaam (bij mannen dan) onderdeel is van deze dans, wil ik deze wel proberen met je :p

Reageer...